Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób umeblować garderobę?

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób umeblować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym pokojem, żeby trzymać tam wszystkie stroje oraz zachować w nich ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. Można garderobę wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pokoju i wciąż będzie ona bardzo dobrze pełnić swoje zadanie.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, uzależnione jest przede wszystkim od tego, co chcemy w niej magazynować. W zależności od rodzaju posiadanych rzeczy, musimy podjąć decyzję, czy w swoich meblach musi znajdować się więcej drążków z wieszakami, szuflad czy może półek. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć też to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na jakieś sprzęty, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

doskonałym wyborem do małej garderoby będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować przestrzeń zarówno na nasze ubrania i przeróżne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Dobrze jest zastanowić się również nad nabyciem szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrym wyborem na powiększenie powierzchni użytkowej garderoby jest wstawienie do niej drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to osobny pokój. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, ale można także postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które produkowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy mieć na uwadze, że dobór odpowiednich mebli to nie wszystko. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie pokoju. Bardzo istotne jest, aby promienie światła docierały do wszelkich półek, a także zakamarków. Gdy dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć kupno LED-ów. Wykorzystują one niewiele energii i można zamontować je w przeróżnych miejscach, ponieważ mają one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważną część każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro spełnia dwa ważne zadania. Jest ono niezbędne podczas wybierania odzieży oraz powiększa optycznie pomieszczenie. W przypadku niewielkiego pomieszczenia można zastąpić lustro stojące wiszącym. Doskonałą decyzją będzie też wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

About the author /


Related Articles